Chwila wielce osobliwa - Liceum łączy pokolenia

Chwila wielce osobliwa” - Liceum łączy pokolenia

W minioną sobotę 19 września 2015 roku w gostyńskim liceum odbył się XXI Zjazd Absolwentów. Uroczystość zgromadziła liczną grupę  -  absolwentów, uczniów, nauczycieli i przyjaciół ZSO ( ponad pięćset osób). Na szkolnych korytarzach nie zabrakło czułych powitań, wzruszających wspomnień, opowieści i żartów. Spotkaniu pokoleń towarzyszyła muzyczna i taneczna oprawa przygotowana przez nauczycieli oraz absolwentów szkoły, którzy chętnie włączyli się w organizację uroczystości.

Wśród uczestników znaleźli się maturzyści z ’47 i ’48 roku oraz ci, którzy swój egzamin będą dopiero zdawać – obecni uczniowie liceum. Niezwykłe to były spotkania. Absolwenci poszczególnych roczników mogli spędzić czas w salach lekcyjnych, obejrzeć wystawy  publikacji  i fotografii, uczestniczyć w pikniku rodzinnym oraz  uroczystym balu. Wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie, na którym nie brakuje uśmiechniętych twarzy. Oprócz tej pamiątki w murach szkolnych pozostanie atmosfera i duch spotkań tych wszystkich, dla których czas spędzony  w naszej szkole należał do niezwykłych. Pozostanie coś jeszcze – dar absolwentki Elżbiety Stachowiak (z domu Kretkowskiej), która podzieliła się z nami  czymś, w czym tkwi jeszcze przedwojenny duch – pamiętniki mamy pani Elżbiety z wpisami koleżanek i kolegów oraz profesorów z lat  trzydziestych  i czterdziestych. Może ktoś odnajdzie na ich kartach słowa skreślone ręką bliskiej osoby…

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości, wsparli nas swym talentem, pracą i dobrym słowem, zaszczycili obecnością. Dziękujemy Absolwentom, którzy podzielili się z nami owocami pracy, ofiarowując  szkole swe publikacje. Mamy nadzieję, że spotkanie po latach dostarczyło miłym gościom niezapomnianych wrażeń.

XXI  Zjazd Absolwentów  odbył się dzięki wsparciu Powiatu Gostyńskiego i Gminy Gostyń oraz prywatnych firm i przedsiębiorców.

Pragniemy również umieścić sprostowanie. W pamiątkowej publikacji „Licealne niezapominajki” znalazł się błąd. Przy zdjęciu Wojewody Wielkopolskiego Piotra Florka pojawiło się niewłaściwe imię – Sebastian, za co  bardzo przepraszamy.