XXII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Tradycją Kancelarii Sejmu w ramach obchodów „Dnia Dziecka” jest coroczna organizacja SDiM w Warszawie, a co za tym idzie udział w jego posiedzeniu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju.

W tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu w osobach Pauli Nyc i Damiana Szymańskiego jako jedyni reprezentanci szkół powiatu gostyńskiego przeszli pomyślnie etap kwalifikacyjny i wyjechali do Warszawy, by zasiąść w ławach sejmowych. Tegoroczna sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w dniach od 31.05 do 01.06. Podczas dwudniowego wyjazdu na uczestników czekało wiele atrakcji. Pierwszego dnia młodzi posłowie i posłanki zwiedzali miejsca pamięci na terenie stolicy, m.in. Cmentarz Powązkowski. Drugi dzień w całości spędzili w gmachu Sejmu, gdzie uczestniczyli w obradach, zwiedzali wnętrze budynku a także spotkali się z przedstawicielami klubów poselskich. Najważniejszym punktem podczas sesji była dyskusja nad projektem uchwały dotyczącej miejsc pamięci i poddanie jej pod głosowanie.

Młodzi posłowie zdobyli nowe doświadczenia, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu pracy sejmu, a także zwiedzili warszawskie miejscami pamięci.