Uważaj, jak piszesz!

O tym, jak tworzyć informacje prasowe i internetowe oraz jak robić dobre zdjęcia uczniowie naszej szkoły przekonali się 8 grudnia 2016 roku. Mieliśmy okazję spotkać się z osobą, która fach dziennikarski poznała "od podszewki". Wzięliśmy udział w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych, prowadzonych przez red. Andrzeja Piechockiego, wykładowcę na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wizyta ta jest efektem podpisania przez naszą szkołę umowy partnerskiej z WNPiD. W trakcie zajęć zostaliśmy poddani próbie praktycznej. Materiałem, nad którym pracowaliśmy, był artykuł dotyczący samego Gostynia. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze, toteż już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć. Z całą pewnością cenne wskazówki wykorzystamy do tworzenia własnych tekstów.

Warto pamiętać, że chociaż dziennikarstwo to nie matematyka, jednak skuteczna komunikacja wymaga zastosowania wielu precyzyjnie określonych metod.

Natalia Matuszak