„Fatalne jaja”

Taki tytuł nosi opowiadanie Michaiła Bułhakowa –  ale nie tylko. Okazuje się, że przykrą niespodziankę z jajkami miała również studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W jakich okolicznościach? Z pewnością równie fatalnych, co w tytułowym utworze Bułhakowa. Gdy młoda kobieta odbywała praktyki w jednej ze stacji telewizyjnych, ich samochód został przez przechodniów obrzucony jajkami. Taką i wiele innych historii usłyszeliśmy na warsztatach dziennikarskich, które odbyły się 24 lutego br. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

Mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch rodzajach warsztatów - pierwsze dotyczyły pracy z kamerą, natomiast drugie - autoprezentacji. Studenci zapoznali nas z technikami obsługiwania kamery i w interesujący sposób omówili kwestię radzenia sobie ze stresem oraz tego, jak zachowywać się podczas wystąpień w telewizji.

Warsztaty stanowią element współpracy gostyńskiego liceum z WNPiD w ramach projektu „Dobra passa dla prasy”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie – być może tym razem przedstawiciele poznańskiej uczelni odwiedzą nasze liceum?

Paulina Krzyminska, Zuzanna Jernaś, Małgorzata Wujek

View the embedded image gallery online at:
http://logostyn.pl/index.php/224-fatalne-jaja#sigFreeId1a23980614