Pędzlem i słowem malowane

Niecodziennie można posłuchać dźwięków fortepianu w świetnym wykonaniu Kingi Kaczmarek i  zobaczyć na scenie, znane już szerszej widowni, siostry Kozłowskie Taką właśnie okazję mieli obecni na podsumowaniu  XII Powiatowego Konkursu Literacko- Plastyczno- Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”, uroczystość odbyła się 16 marca w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Naszymi gośćmi byli pan Robert Marcinkowski Starosta Gostyński, pani Violetta Lewandowicz prezes Stowarzyszenia Absolwentów, Wychowawców  i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu im. ks. prof. Franciszka Olejniczaka- „Omnes unum simus”, pani Danuta Niedźwiedzińska dyrektor ZSO oraz zwycięzcy konkursu, ich opiekunowie i rodzice.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 157 osób z piętnastu szkół naszego powiatu- z sześciu szkół podstawowych, pięciu gimnazjów i czterech szkół ponadgimnazjalnych. Jury we wszystkich kategoriach oceniło łącznie 219 prac. najliczniej reprezentowany był dział plastyczny, w tej kategorii rywalizowało 95 osób. Do działu literackiego prace nadesłały 42 osoby, a do działu fotograficznego- 20 osób.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Stowarzyszenie Absolwentów. Wysoki poziom prac i rekordowo liczny udział w konkursie świadczą o pasjach młodych ludzi, ich wrażliwości oraz potrzebie wyrażania refleksji w artystycznej formie. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Do zobaczenia za rok!

J.N.