Sukces Agnieszki i Wiktorii – kolejny raz mamy posłów!

Agnieszka Poślednik oraz Wiktoria Nowak z klasy 1C pozytywnie przeszły rekrutację do XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży i będą reprezentowały naszą szkołę 1 czerwca 2017 roku w Warszawie, podczas obrad z okazji Dnia Dziecka.

W tym roku temat pracy brzmiał: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Dziewczyny zdecydowały się na popularyzację postaci p. Mariana Sobkowiaka oraz „Czarnego Legionu”. W tym celu przeprowadziły szereg czynności, od spotkań z samorządem terytorialnym i sojusznikami, po przeprowadzenie ankiet oraz przygotowanie wystawy. Nasze przyszłe posłanki wykazały się przy tym doskonałą organizacją pracy oraz pomysłowością, dzięki czemu odniosły sukces w tak wymagającym konkursie i będą nas reprezentować -jako jedyną szkołę z powiatu gostyńskiego- w Sejmie.

Dziękujmy za pomoc w realizacji zadań: panu Grzegorzowi Skorupskiemu – Wiceburmistrzowi Gostynia, członkom Rady Miasta, Dyrektorowi Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu oraz naszym pedagogom.

Opiekun projektu
A. Ptak-Sędziak