Artystyczne popołudnie w liceum

„Działanie sztuki polega na zdolności ludzi do zarażania się uczuciami innych ludzi” – słowa Lwa Tołstoja stały się mottem uroczystości, która odbyła się 24 maja 2017 w auli ZSO pod hasłem Popołudniowe spotkania ze sztuką w liceum.

Goście mogli wysłuchać wystąpienia na temat korespondencji sztuk, obejrzeć prezentację „Słowem namalować, obrazem opisać, w kadrze uwiecznić… Artystyczne spotkania twórców” oraz wystawę fotografii inspirowanych malarstwem. W roli fotografów i modeli wystąpili uczniowie i nauczyciele. Chór LOGOS  pod wodzą dyrygenta – pana Leszka Marciniaka zaprezentował arcybarwny repertuar, w którym znalazły się utwory m.in. Paula McCartney’a, Marka Grechuty, zespołu 2+1 czy Tiny Turner.

Na kolorowej scenie muzyka tworzyła obrazy, malarstwo wywoływało dźwięki, a literatura łączyła się z filmem. Szał uniesień Władysława Podkowińskiego wywołał Tinę Turner w teledysku Simply the best i dramat Jana Augusta Kisielewskiego W sieci , Dziewczyna z perłą Vermeera spotkała się ze Scarlett Johansson w filmie Petera Webbera,  a Frida Kahlo znalazła wspólny język z Justyną Orzelską z powieści Elizy Orzeszkowej. Po części oficjalnej chętne osoby mogły uczestniczyć w warsztatach malarskich i rysunku – prowadzonych przez panie Annę Szymańską i Romanę Bartosz, a tajniki warsztatu fotografa zdradzali absolwenci naszej szkoły:  Zofia Wicher-Grodzka i Bartłomiej Szymkowiak.

Wśród uczestników zajęć  znaleźli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, licealiści oraz studenci Uniwersytetu III Wieku. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie i wieczór.

Karina Szymankiewicz