Grupa Franco PGS z liceum w Gostyniu w finale międzynarodowego konkursu filmowego!

Film pt. "Les conséquances" (tłum. "Konsekwencje") francuskojęzycznej ekipy filmowej Franco PGS, reprezentującej nasze liceum na konkursie filmowym XIII Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm 2017 w Zielonej Górze, został zakwalifikowany do finału konkursu.

Konkurował z 38 filmami z Europy, wśród których znalazły się obrazy m.in. z Belgii, Czech, Francji, Niemiec i Polski.  Poruszały one tematykę recyklingu rozumianego dosłownie i w przenośni.

Filmy biorące udział w konkursie oceniało jury w składzie: Agata Buzek - przewodnicząca oraz członkowie - Loïc Gateau i Roselyne Marty.

W skład grupy filmowej FrancoPGS weszli uczniowie: Jacek Tatarka (IID) - scenariusz i reżyseria, Wiktor Frydryszak (IIC) – scenariusz, Bartosz Majsnerowski (IIIA) - zdjęcia, dźwięk, montaż;  aktorzy: Sandra Krajka (ID), Ania Janiszewska (ID), Marek Konury (IIA), Szymon Nowacki (IID), Szymon Olejniczak (IID), Jacek Tatarka (IID).

Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę podczas  festiwalu odbywającego się w dniach od 26 do28 maja br., biorąc udział w pokazach filmowych w Teatrze Lubuskim, w spotkaniach z profesjonalistami z branży filmowej, w tym również w warsztatach z aktorką Agatą Buzek .

Następny FrankoFilm już za rok!

Zapraszam uczniów pasjonujących się filmem  i światem widzianym okiem kamery do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu .

Kamila Wiszniewska-Karkos
Opiekun francuskojęzycznej grupy filmowej