Relacja z XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2017 roku uczennice naszego liceum: Agnieszka Poślednik i Wiktoria Nowak z klasy 1c wzięły udział w XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie, w ramach obchodów „Dnia Dziecka”. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, to uczniowie naszej szkoły jako jedyni z całego powiatu gostyńskiego, pozytywnie przeszli etap kwalifikacyjny wśród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Temat przewodni tegorocznego spotkania był następujący:  „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.

Tegoroczna sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w dniach od 31.05 do 01.06. Podczas dwudniowego wyjazdu do Warszawy na uczestników czekało wiele atrakcji. Pierwszego dnia młodzi posłowie i posłanki zwiedzali stolicę. Drugi dzień w całości spędzili w gmachu Sejmu, gdzie uczestniczyli w obradach, zwiedzali wnętrze budynku a także spotkali się z przedstawicielami klubów poselskich. Najważniejszym punktem podczas sesji była dyskusja nad projektem uchwały dotyczącej miejsc publicznych wolnych od symboli totalitarnych i poddanie jej pod głosowanie.
Głównym organizatorem XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży była Kancelaria Sejmu wraz zMinisterstwem Edukacji Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Instytutem Pamięci Narodowej.

Opiekun projektu
A.Ptak-Sędziak