"Decydujesz, pomagamy"

Grupa Nieformalna „Aktywni Kościaniacy”, w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie bierze udział w III edycji programu Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”.

Od 3 października do 31 października 2017 roku można zagłosować na „Kościańskie Pudełko Życia” w następujących sklepach Tesco: Kościan ul. Śmigielska 53A, Gostyń ul. Leszczyńska 5, Leszno ul. Poznańska 3, Rawicz ul. Kamińskiego 2. 

Nasz projekt ma na celu zapewnienie osobom starszym, samotnym, schorowanym i niepełnosprawnym właściwej opieki oraz wsparcia w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Projekt odpowiada na potrzeby w sytuacji kiedy lekarze, ratownicy medyczni, strażacy lub pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej muszą szybko reagować, a brak kontaktu z osobą starszą będącą np. po wylewie czy udarze może opóźnić akcję ratunkową.

Zasady głosowania są proste. Wystarczy zrobić zakupy w jednym z wyżej wymienionych sklepów i poprosić kasjera o żeton do głosowania. Otrzymany żeton należy wrzucić do urny konkursowej do przegrody (koloru czerwonego) przeznaczonej na projekt „Kościańskie Pudełko Życia”.

Zwycięży ten pomysł, który zdobędzie najwięcej głosów w danym regionie.