Dzień Szkoły 2017

27 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu im. Ziemi Gostyńskiej upamiętniająca postać księdza Profesora Franciszka Olejniczaka.

Wśród zaproszonych gości byli fundatorzy płyty nagrobnej na mogile księdza Franciszka Olejniczaka zainspirowani pomysłem Zarządu Stowarzyszenia i pana Jana Starosty.

Tuż przed akademią złożono wieńce i zapalono znicze na mogile księdza Franciszka Olejniczaka.

Akademię uświetnił program artystyczny pt. „Ksiądz  Franciszek Olejniczak- kapłan, społecznik- w listach, wspomnieniach , poezji" oraz miała miejsce projekcja filmu " Wszyscy jesteśmy jednością" , w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły.

Prof. dr hab. Krzysztof Maćkowiak wystąpił z krótkim wykładem  mającym na celu przybliżenie dokonań księdza Franciszka Olejniczaka.

Pani Violetta Lewandowicz przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu  przekazała podziękowania licznym darczyńcom płyty nagrobnej. W trakcie uroczystości wręczono także nagrody uczniom zaprzyjaźnionych szkół , którzy brali udział w konkursach wiedzy o księdzu społeczniku.