Superniania w gostyńskim Liceum

Bycie młodym człowiekiem to ciężka praca i duża odpowiedzialność, zwłaszcza w zmieniających się dynamicznie czasach. Odpowiedzialność tym większa, że stajemy się częścią tzw. społeczeństwa informacyjnego uzależnionego od Internetu.

Młodzież gostyńskiego „Ogólniaka” podczas dzisiejszego spotkania z Sueprnianią dowiedziała się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Dorota Zawadzka jest z wykształcenia psychologiem rozwojowym, pracowała jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Obecnie współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, m.in. z: Komitetem Ochrony Praw Dziecka oraz Rzecznikiem Praw Dziecka. Popularność przyniosło jej prowadzenie w latach 2006–2008 programu „Superniania” na antenie telewizji TVN. Porady dotyczące wychowania zawierają napisane przez nią książki m.in. „Moje dziecko. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać” oraz „I Ty Możesz Mieć Superdziecko”.

Choć tematy poruszane przez Dorotę Zawadzką były poważne, to jednak sposób ich przedstawienia daleki był od nudnego wykładu.

Superniani nie brakowało ani poczucia humoru, ani talentu aktorskiego, więc już od pierwszych chwil nawiązała znakomity kontakt z gostyńską młodzieżą. Dorota Zawadzka chętnie odpowiadała na pytania z sali.