Być jak Tomasz Hajto

8 listopada mogliśmy się poczuć niczym Tomasz Hajto, popularny ostatnio komentator sportowy. Było to możliwe na warsztatach dziennikarskich, które odbyły się w profesjonalnym studiu radiowym na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

Podczas zajęć mieliśmy okazję wcielić się w rolę dziennikarza sportowego, na żywo komentując mecz reprezentacji Polski. Okazało się, że nie jest to takie łatwe, na jakie wygląda.

Oprócz tego, podczas pierwszej części warsztatów poznaliśmy kulisy pracy w radiu. Dowiedzieliśmy się, jak przeprowadzać wywiad ze znanymi osobami i jak prowadzić  programy tematyczne. Druga część była poświęcona sztuce zadawania pytań, a swoje umiejętności doskonaliliśmy podczas zainscenizowanej konferencji prasowej. Prowadzącymi te ciekawe zajęcia byli studenci zaangażowani w działalność studenckiego radia Meteor.

Nie było to pierwsze nasze spotkanie ze studentami WNPiD. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty – zdobyta wiedza z pewnością bardzo się nam przyda, a w szczególności członkom redakcji szkolnej gazetki „Limbus”.