XVI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej "Prawie jak Eurowizja" już za nami

Festiwal "Prawie jak Eurowizja" odbył się 17 listopada 2017 w auli ZSO; od godz. 9:00 jury przesłuchiwało młodych artystów, a o 12:30 nastąpiło podsumowanie imprezy z udziałem zaproszonych gości.

W Festiwalu wzięło udział 20 młodych wykonawców z klas gimnazjalnych i 11 - ze szkół ponadgimnazjalnych. Jury festiwalowe wysłuchało  w sumie 20 występów i przyznało nagrody w 2 kategoriach:

GIMNAZJA (SZKOŁY PODSTAWOWE):
1m - Aleksandra Hajduk - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Gostyniu
2m - Zespół DoReMi (Dominika Majewska, Monika Toporowicz, Jagna Skorupka, Sandra Balcerek) - Szkoła Podstawowa w Krobi
3m - Wiktoria Przegoń - Szkoła Podstawowa w Poniecu
wyróżnienie - Sara Al-Sleti + Marta Nowak - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gostyniu

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
1m - Adela Borowczyk - ZSR w  Grabonogu
2m - Natalia Biernat  - ZSOiZ w Krobi
3m - Maria i Julia Kozłowskie - ZSO w Gostyniu
wyróżnienie - Weronika Frankiewicz - ZSO w Gostyniu

Poziom artystyczny tegorocznego Festiwalu był bardzo wysoki, występom towarzyszyła muzyka "na żywo" (akompaniament gitary, fortepianu, ukulele) i choć królował tradycyjnie język angielski, były też wykonania w języku ukraińskim, niemieckim, francuskim i japońskim. Przed jury zaprezentowali się soliści, duety, a także zespoły.

Projekt ten był realizowany w ramach umowy Stowarzyszenia Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w  Gostyniu "Omnes Unum Simus ze Stowarzyszeniem Dziecko. Dofinansowano go ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego, realizowanego przez Stowarzyszenie Dziecko.