Bajka zapukała do drzwi… Drzwi otworzyły się...

Z radością informujemy, iż w drugim tygodniu grudnia wolontariusze Oddziału Bajka wraz z koordynatorem wolontariatu - panią Kamilą Wiszniewską-Karkos, zorganizowali pierwsze Spotkania Mikołajkowe dla dzieci przebywających w Szpitalu im. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu.

Zorganizowaliśmy trzy świąteczne spotkania: 5 grudnia na Oddziale Chirurgii Dziecięcej, a 7 grudnia na Oddziale Chirurgii Dziecięcej oraz na Oddziale Dziecięcym. Wzięły w nich udział chore dzieci, ich bliscy, personel medyczny niosący pomoc i serce pacjentom oraz goście, którym bliska jest idea wolontariatu: Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ziemi Gostyńskiej - Pani Danuta Niedźwiedzińska, kierownik Oddziału Chirurgii Dziecięcej - Pan dr Mikołaj Musiał oraz przełożona pielęgniarek - Pani Justyna Jaskulska.

Nasze Mikołajkowe spotkania uświetnił występ pełnej pasji i kreatywności Grupy Teatralnej MPF, którą tworzą uczniowie ZSO w Gostyniu. Reżyserem i opiekunem grupy jest Pani Ewelina Mendyka. W wykonaniu Grupy Teatralnej MPF uczestnicy spotkań obejrzeli spektakl pod tytułem "TROCHĘ SERCA NA ŚWIĘTA".

Zorganizowaliśmy również konkurs na najpiękniejszą choinkę origami. Zadaniem dzieci było udekorowanie choinek za pomocą przyniesionych przez nas kredek i naklejek, a także zredagowanie w środku choinki świątecznych życzeń dla dzieci, które wkrótce przyjdą na leczenie do szpitala. Dobre słowo z pewnością przyniesie im radość  :-)
Wolontariusze Oddziału Bajka pomagali dzieciom stworzyć cudowne choinki :-)

Konkurs zakończył się w poniedziałek, 18 grudnia br. Nagrodzonych zostało siedmioro dzieci. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Podczas Spotkań Mikołajkowych dzieci otrzymały świąteczne upominki.

Na pewno znacie książkę pt. "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry. To właśnie postać Małego Księcia zainspirowała nas do stworzenia dla chorych dzieci świątecznego podarunku (zdjęcie w galerii poniżej).

Każdy z nas jest Małym Księciem / Małą Księżniczką. Każdy z nas żyje na własnej planecie... Ma własne życie. Każdy z nas próbuje zrozumieć, na czym polega otaczający nas świat.

Od nas zależy jak będzie wyglądała nasza planeta, czy posadzimy na niej róże, czy będziemy mieszkać na niej sami, a może opuścimy własną planetę, by zamieszkać gdzie indziej?