"Trochę serca na Boże Narodzenie"

Dnia 21 grudnia 2017 r. w Auli gostyńskiego liceum odbyło się spotkanie pt. "Trochę serca na Boże Narodzenie" realizowane w ramach projektu: Tematyczne spotkania z Absolwentami Gostyńskiego Liceum.

W świąteczny czas wprowadził nas ks. Karol Świergosz - katecheta i wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Gostyniu, który opowiedział o swojej pielgrzymce do Ziemi Świętej, o sytuacji tam panującej, o problemach i życiu chrześcijan w przeddzień Bożego Narodzenia.

Następnie wystąpiła grupa teatralna MPF działająca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu pod opieką pani Eweliny Mendyki. Młodzi aktorzy zwrócili nam uwagę na piękny świąteczny okres, który nie dla wszystkich jest czasem radości i uśmiechu. Ale na pewno magicznym, i dającym dużo możliwości i satysfakcji z czynienia dobrych uczynków.

Na zakończenie popołudniowego spotkania uczestnicy mieli okazję porozmawiać, złożyć sobie życzenia przy kawie i pysznych piernikach.

Spotkanie było czwartym realizowanym przez Pana Mateusza Matysiaka członka Stowarzyszenia Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu im. ks. prof. Franciszka Olejniczaka - "OMNES UNUM SIMUS"  dzięki projektowi dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.