Oddali krew

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi. Takie osoby znalazły się 27 lutego 2018r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu gdzie została przeprowadzona zbiórki krwi.

Zgłosiło się ponad 50 osób, z których 42 mogły w tym dniu oddać po 450ml krwi. Byli wśród nich uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zbiórkę zorganizowało Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział z Leszna, Mateusz Matysiak - nauczyciel, Marta Wawrzyniak - higienistka szkolna.

„Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Cieszę się, że tak wiele osób zdecydowało się wziąć udział w tegorocznej akcji. Wielu młodych oddało krew pierwszy raz, gratuluję im odwagi. Mam nadzieję, że grupa krwiodawców będzie się zwiększała z akcji na akcję.”

View the embedded image gallery online at:
http://logostyn.pl/index.php/410-oddali-krew#sigFreeId8222b1a90b