Podsumowanie „Dialogu z rzeczywistością”

Oczekiwane przez wielu ogłoszenie wyników XIII Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością” nastąpiło w dniu 13 marca. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w naszej auli, w której mieliśmy przyjemność spotkać się z  uczniami utalentowanymi artystycznie, ich nauczycielami i rodzicami.

Naszymi gośćmi byli również pan Janusz Sikora, Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego oraz pan Jarosław Celka, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gostyniu.Nagrody odebrali najlepsi uczestnicy, którzy nadesłali prace literackie, plastyczne i fotograficzne. Uczniowskie dokonania były oceniane przez jury w trzech kategoriach- szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne.

W tegorocznej edycji wzięło udział sto dwadzieścia sześć osób, uczniowie z szesnastu szkół. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na wystawie w auli i w galerii na drugim piętrze. W trakcie uroczystości publiczność oklaskiwała nie tylko laureatów, ale także  wykonawców programu artystycznego, którzy za pomocą  dźwięków stworzyli nastrój stanowiący doskonałe tło dla refleksji o literaturze i sztuce. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane dzięki wsparciu Starostwa Gostyńskiego i Banku Spółdzielczego w Gostyniu.

Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!