WYRÓŻNIENI PODCZAS OGÓLNOPOLSKIEGO XVIII POZNAŃSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW „MARCINEK 2018”

Dnia 18 marca tego roku nasza Grupa Teatralna MPF wzięła udział w Poznańskim Festiwalu Teatralnym  „Marcinek”. Już samo zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego konkursu było dla nas ogromnym sukcesem. Samo wysłanie zgłoszenia poprzedzały długie godziny prób, ćwiczeń, nauki i interpretacji tekstów. Ogromnie się cieszyliśmy, gdy nasza praca została doceniona.

Poznański Festiwal był organizowany już osiemnasty raz, a nam udało się wziąć w nim udział  drugi raz z rzędu. Tak samo jak w zeszłym roku, była to dla nas niesamowita przygoda, choć tym razem spędziliśmy w Poznaniu tylko niedzielę, a nie cały weekend jak poprzednio. Wyjście na scenę poprzedzone było ogromną tremą, stresem, którego chyba nie da się uniknąć w takich sytuacjach. Później wszyscy nie mogliśmy doczekać się ogłoszenia wyników. Na końcowej gali obejrzeliśmy występ aktorów Teatru Marcinka, oraz dołączyliśmy się do wspólnego karaoke. Muszę przyznać, że niektóre piosenki nucimy do dziś…

Na werdykt jury czekaliśmy z zapartym tchem. Udało nam się zdobyć jedno z dwóch wyróżnień aktorskich, z czego byliśmy ogromnie dumni. Tym bardziej, że było to zbiorowe wyróżnienie aktorskie za niesamowitą grę, świetną technikę, wyrazistość i umiejętności całej grupy. Uzyskaliśmy też niesamowite opinie zarówno jury głównego, jak i studenckiego. Doceniono nasz trud, siłę przekazu, spójność i temat, który podjęliśmy na scenie. Dostrzeżono, że jesteśmy naprawdę zgraną i pełną wrażliwości ekipą. Spektakl „System doskonały” wyreżyserowany przez panią Ewelinę Mendykę i Wojciecha Dolatowskiego okazał się strzałem w dziesiątkę. W skład wyróżnionej obsady weszły Barbara Antczak, Julia Kozłowska, Agnieszka Krzyżyńska, Aleksandra Leciej, Weronika Nawrocka, Natalia Olejniczak, Patrycja Pawłowicz, Rozalia Pilch. Warto podkreślić, że Ola i Agnieszka to absolwentki, które już drugi rok po ukończeniu szkoły nadal z nami są i występują, współtworząc zespół.  Zebraliśmy wiele gratulacji. Cały wyjazd będziemy wspominać niezwykle milo i już nie możemy doczekać się następnych przeglądów!

Część zdjęć jest zdjęciami organizatorów i pochodzi z fanpageu /MarcinekFestiwal