„Powiat Gostyński. Ludzie Pasje Perspektywy”

W Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbyła się prezentacja albumu „Powiat Gostyński. Ludzie Pasje Perspektywy”. W spotkaniu wzięli udział bohaterowie albumu – osoby, które prezentowane są na jego łamach, przedsiębiorcy, a także mieszkańcy powiatu gostyńskiego.

Liczy 219 stron, zawiera kilkaset zdjęć prezentujących firmy, ludzi aktywnie społecznych, sportowców, szkoły, najpiękniejsze miejsca w powiecie gostyńskim, a także zrealizowane inwestycje. Album: „Powiat Gostyński. Ludzie Pasje Perspektywy” to efekt prawie dwuletniej pracy. –To publikacja, jakiej w powiecie jeszcze nie było – mówił Starosta Gostyński Robert Marcinkowski. – Pokazuje największy potencjał naszego regionu, jakim są ludzie – dodawał. Podczas promocji albumu odbyły się rozmowy z trzema spośród nich: Markiem Hałasem, Bogdanem Paluszkiewiczem oraz nadleśniczym Tomaszem Kwiecińskim.

Publikację oficjalnie zaprezentowano we wtorek 24 kwietnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. W spotkaniu wzięli udział bohaterowie albumu – osoby, które prezentowane są na jego łamach, przedsiębiorcy, a także mieszkańcy powiatu gostyńskiego.

Album: „Powiat Gostyński, Ludzie. Pasje. Perspektywy” to owoc prawie dwuletniej pracy. W tym czasie powstało ponad 1000 zdjęć i kilkadziesiąt stron tekstu. Podzielono go na 7 rozdziałów: inwestycje, gospodarka, kultura, ludzie aktywni społecznie, edukacja, turystyka, rekreacja, sport oraz przyroda i architektura. Za oprawę graficzną, skład i druk odpowiadała firma Netbox. Efektem końcowym jest publikacja, która w sposób szczególny opowiada o powiecie gostyńskim. Większość zdjęć do folderu wykonał Bartłomiej Szymkowiak. Kwintesencją albumu: „Powiat gostyński. Ludzie. Pasje Perspektywy”, jak sama nazwa wskazuje, są ludzie. Przedsiębiorcy, sportowcy, pasjonaci, ludzie aktywni społecznie – wszyscy oni nadają powiatowi niezapomniany koloryt. W sumie na łamach publikacji zaprezentowano 16 firm, kilkudziesięciu ludzi, których pasją jest praca na rzecz innych osób, sportowców, którzy swoją sportową postawą promują powiat gostyński, wiele ciekawych, niezapomnianych miejsc, za które odpowiedzialni są zaangażowani pasjonaci. Pojawiają się ponadto powiatowe inwestycje – tworzone dla mieszkańców i nie rzadko dzięki ich uporowi i determinacji.

Promocja publikacji była także okazją do rozmowy z kilkoma jej bohaterami – Markiem Hałasem, prowadzącym Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi, Bogdanem Paluszkiewiczem – organizatorem biegów masowych w powiecie gostyńskim oraz nadleśniczy Tomaszem Kwiecińskim. Opowiadali oni o swoich pasjach i działaniach społecznych. Muzyczny przerywnik zapewniła Marysia Kozłowska.

Album „Powiat gostyński. Ludzie. Pasje. Perspektywy” wykorzystywany będzie do celów promocyjnych powiatu gostyńskiego. Będzie go można również kupić. Każda zainteresowana osoba już wkrótce będzie mogła go nabyć w „Księgarni na Kolejowej” w Gostyniu za 36 złotych.

Opracowanie i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Gostyniu