"Bajka - wędrująca szpitalna biblioteka"

W czwartek 28 czerwca br. Szpitalu im. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu odbyło się spotkanie podsumowujące czwarty już rok współpracy gostyńskiego szpitala z Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.

Wzięły w nim udział następujące osoby: Dyrektor Szpitala - pani Justyna Jaskulska, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących - pani Danuta Niedźwiedzińska, koordynator Oddziału Bajka ze strony szpitala - pani Donata Mikołajczyk, koordynator wolontariatu w Liceum - pani Kamila Wiszniewska-Karkos oraz pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chirurgii Dziecięcej - pani Jolanta Maćkowiak.

Pani Dyrektor szpitala, Justyna Jaskulska, wyraziła ogromną wdzięczność za dotychczasową współpracę z gostyńskim liceum oraz za poświęcenie ze strony wolontariuszek. Podczas rozmów bardzo docenione zostały tegoroczne inicjatywy po raz pierwszy zorganizowane przez nasz wolontariat, mianowicie: Mikołajki oraz Zajączek dla chorych dzieci.

Ze strony naszego Liceum szpital otrzymał zapewnienie o kontynuacji projektu w przyszłym roku szkolnym. Pani Dyrektor Danuta Niedźwiedzińska podkreśliła jak pełne poświęcenia są nasze wolontariuszki i podziękowała za Dyplomy ze strony Szpitala dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszek, wręczone uczennicom podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Wolontariusze Oddziału Bajka, który działa w naszej Szkole w ramach ogólnopolskiego projektu "Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka" Fundacji "Serdecznik", odwiedzają pacjentów Oddziału Chirurgii Dziecięcej w poniedziałki, środy i piątki. Obserwują u dzieci tęsknotę, ból, osamotnienie, lęk, niepewność. Chcąc umilić im pobyt w szpitalu, za pomocą Bajkowozów przenoszą małych pacjentów w krainę baśni,  magii, radości, wartości i czarodziejskich przedmiotów.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas.

Zostań Wolontariuszem Oddziału Bajka :-)

Koordynator wolontariatu Oddziału Bajka w ZSO w Gostyniu: Kamila Wiszniewska-Karkos