Parasolka zaufania

Z radością informujemy, iż w dniu 6 listopada br. działająca w naszym Liceum grupa filmowa Franco PGS, której opiekunem jest Pani Kamila Wiszniewska-Karkos, zdobyła 1 miejsce w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Gostyniu.

Przedmiotem konkursu było nakręcenie przez uczniów spotu filmowego na temat przeciwdziałania przemocy wobec osób najbardziej na nią narażonych i bezbronnych: dzieci i niepełnosprawnych, pod nazwą "Zauważ mnie, moje potrzeby i prawa".

Zadanie realizowane było w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2018" pod nazwą "Parasolka zaufania".

Skład zwycięskiej grupy filmowej "Franco PGS" stanowią uczniowie bardzo zaangażowani w wolontariat oraz promocję naszego Liceum: Marta Laps z klasy 2A oraz uczniowie klasy 2B: Natalia Maćkowiak, Zuzanna Kaczmarek, Zuzanna Kulczak, Zuzanna Pietrzyk, Sandra Mucha, Karolina Półciennik, Norbert Staniszewski, Wojciech Zielenda.

Nagrodą dla naszych zdolnych uczniów za zajęcie 1 miejsca w konkursie jest kwota 1200 zł oraz emisja zwycięskiego spotu przed seansami filmowymi w kinie "Pod Kopułą".

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów!