"Zauważ mnie, moje potrzeby i prawa"

W poniedziałek, 19 listopada 2018 r., w Gostyńskim Domu Kultury "Hutnik", podczas uroczystości zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Gostyniu w związku z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, uczniowie naszej Szkoły odebrali z rąk Burmistrza Gostynia pana Jerzego Kulaka nagrodę za zdobycie 1. miejsca w konkursie na spot filmowy "Zauważ mnie, moje potrzeby i prawa".

Konkurs zorganizowany został przez Urząd Miasta i Gminy w Gostyniu jako zadanie realizowane w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2018" pod nazwą "Parasolka zaufania".
Działająca w naszym Liceum grupa filmowa Franco PGS, której opiekunem jest Pani Kamila Wiszniewska-Karkos, nakręciła spot filmowy na temat przeciwdziałania przemocy wobec osób najbardziej na nią narażonych i bezbronnych: dzieci i niepełnosprawnych.

Oto skład zwycięskiej grupy filmowej "Franco PGS": Marta Laps z klasy 2A oraz uczniowie klasy 2B: Natalia Maćkowiak, Zuzanna Kaczmarek, Zuzanna Kulczak, Zuzanna Pietrzyk, Sandra Mucha, Karolina Półciennik, Norbert Staniszewski, Wojciech Zielenda.

Nagrodą dla naszych zdolnych uczniów jest kwota 1200 zł, gry logiczne oraz emisja zwycięskiego spotu przed seansami filmowymi w kinie "Pod Kopułą".

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów!