Zaproszenie do studia

W czwartek 13 grudnia odwiedziliśmy Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach.

Podczas zajęć w studiu telewizyjnym uczniowie klas I i II dowiedzieli się, jak wygląda praca dziennikarza, a także mieli okazję wcielić się w jego rolę, co okazało się nie lada wyzwaniem! Mimo to poradziliśmy sobie bardzo dobrze i świetnie się przy tym bawiliśmy. Poznanie tajników tworzenia materiałów telewizyjnych i obsługa profesjonalnego sprzętu były bardzo ciekawym przeżyciem.

Natomiast grupa uczniów z klas III brała udział w zajęciach pt. ,,Trudna sztuka wywiadu", które poprowadził pan Andrzej Piechocki. Uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę przydatną w przeprowadzaniu wywiadu. Otrzymali cenne wskazówki dotyczące zadawania i konstruowania odpowiednich pytań oraz rady, które z pewnością ułatwią im przygotowanie się do przeprowadzania wywiadów. Miło jest połączyć naukę z zabawą i zdobywać nowe doświadczenia w tak atrakcyjnym miejscu. Być może są wśród nas przyszli dziennikarze, dla których te zajęcia były dobrą lekcją.