„Bajkowy” Mikołaj w gostyńskim szpitalu

Wolontariusze Oddziału Bajka, działającego w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Gostyniu, wraz z koordynatorem wolontariatu - panią Kamilą Wiszniewską-Karkos, zorganizowali cztery Spotkania Mikołajkowe dla dzieci w Szpitalu im. Karola Marcinkowskiego w Gostyniu: 10, 12, 14 oraz 17 grudnia. W świątecznych spotkaniach wzięli udział mali pacjenci, ich bliscy, a także personel medyczny.

Podczas zajęć wolontariusze pracowali z małymi pacjentami w atmosferze zabawy i wolnej ekspresji, wykorzystując książki oraz czarodziejskie przedmioty z Bajkowozów, stosując różnorodne techniki plastyczne. Głównymi celami spotkań była pomoc dzieciom w odnalezieniu się w realiach szpitalnych, w zapomnieniu o bólu i chorobie, wprowadzenie magii świąt, rozwijanie kreatywności, wyobraźni i umiejętności manualnych dzieci,

W dniu 10 i 17 grudnia Mikołajkowe spotkania uświetnił dodatkowo występ nagradzanej na ogólnopolskich festiwalach Grupy Teatralnej MPF, którą tworzą pełni pasji i kreatywności uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, w tym dwie wolontariuszki Oddziału Bajka. Spektakl pod tytułem "ŚWIĘTECZNY REJS" obejrzeli pacjenci Oddziału Chirurgii Dziecięcej oraz Oddziału Ginekologii gostyńskiego szpitala.

Wolontariusze Oddziału Bajka są uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Działają w ramach ogólnopolskiego projektu "Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka" Fundacji Serdecznik (www.serdecznik.pl). Na Oddziale Chirurgii Dziecięcej w gostyńskim szpitalu wolontariusze pomagają cierpiącym dzieciom już czwarty rok, niosąc radość, bajkę, magię, wartości, niespodzianki i opowieści w poniedziałki, środy i piątki.