Oddali krew

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa.

Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi. Takie osoby znalazły się w poniedziałek 18 lutego 2019 r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, gdzie została przeprowadzona zbiórka krwi.

Zgłosiło się ponad 40 osób, z których 33 mogły w tym dniu oddać po 450ml krwi. Byli wśród nich uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zbiórkę zorganizowało Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział z Leszna, Mateusz Matysiak - nauczyciel, Marta Wawrzyniak - higienistka szkolna.

„Po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę krwi w naszej szkole, w której między innymi po raz pierwszy wzięli udział nasi pełnoletni uczniowie, gratuluję im odwagi. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Cieszę się, że grupa krwiodawców zwiększa się z akcji na akcję".

View the embedded image gallery online at:
http://logostyn.pl/index.php/577-oddali-krew-2#sigFreeId486948dacc