XVII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej przeszedł do historii

W dniu 11 marca br. w gostyńskim liceum królowała muzyka. W konkursie wzięło udział 37 wokalistów z powiatu gostyńskiego. Wszyscy zgromadzeni w auli naszego Liceum, zarówno Jury Festiwalu, jak i publiczność, byli zachwyceni wysokim poziomem występów.

W tegorocznym Jury Festiwalu zasiedli:

Andrzej Jankowski - przewodniczący Jury; dyrygent, pedagog, twórca i opiekun chóru szkolnego w gostyńskim liceum, koncertującego i cieszącego się wielkim uznaniem w całym powiecie gostyńskim.  Chór pod dyrekcją Andrzeja Jankowskiego przygotował wspólnie z grupą „Skaldowie” koncert kolęd, a w 1994 wystąpił w Warszawie dla pracowników Ministerstwa Obrony Narodowej. Chór nagrał dwie płyty: pierwszą z nich w 2002 r., kolejną w 2009 r.  Andrzej Jankowski otrzymał m. in. Nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania, Brązowy Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Nagrodę Wojewódzkiego Wydziału Kultury i Sztuki, Laur Gostynia - przyznawany za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W 2004 r. Andrzej Jankowski otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Kamila Wiszniewska-Karkos - nauczyciel języka francuskiego w ZSO w Gostyniu, współkoordynatorka XVII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej; kompozytorka i wokalistka. W latach 1992-1998 chórzystka i solistka wojewódzkiego chóru "Polirytmia", reprezentującego województwo lubuskie w kraju i za granicą. W 2011 r. została laureatką V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" w Warszawie. Wystąpiła wówczas podczas prowadzonego przez Artura Andrusa koncertu finałowego Festiwalu z udziałem artystów Warszawskiej Sceny Bardów: m.in. Jerzym Mamcarzem i Krzysztofem Daukszewiczem. W 2012 r. została finalistką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej o Grand Prix Édith Piaf w Krakowie.

Agata Stefaniak-Kuleczka - nauczyciel języka angielskiego w ZSO w Gostyniu; współkoordynatorka XVII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

Anna Ptak-Sędziak - nauczyciel języka hiszpańskiego w ZSO w Gostyniu; współkoordynatorka XVII Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

Jury Festiwalu miało podczas obrad ogromny dylemat, gdyż poziom wykonania utworów muzycznych przez uczestników konkursu był bardzo wysoki. Na wielkie uznanie zasługują więc zarówno laureaci, jak i wszyscy wokaliści biorący udział w tegorocznym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

LAUREACI 2019:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce: Wiktoria Wrotyńska - SP w Poniecu

II miejsce: Aleksandra Hajduk - SP 3 w Gostyniu

III miejsce: Julia Rymkiewicz - SP 3 w Gostyniu

Wyróżnienia:

Małgorzata Marcinkowska - SP 1 w Gostyniu

Wiktoria Pazoła - SP w Sikorzynie

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Adela Borowczyk - ZSR w Grabonogu

II miejsce: Wiktoria Szczepaniak - ZSO w Gostyniu

III miejsce: Kinga Kaczmarek - ZSO w Gostyniu

Grand Prix Festiwalu zdobyła Zofia Andrzejczak ze Szkoły Podstawowej w Piaskach!

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Do zobaczenia za rok!