Kolejny sukces Teatru MPF - Ogólnopolski Festiwal w Bolesławcu

W dniach 22-24 marca, Młodzi Piękni Fantastyczni kontynuowali swoje tournee po festiwalach w całej Polsce. Tym razem trafili do malowniczego Bolesławca, by zagrać na deskach Teatru Starego w ramach XVI Ogólnopolskich Zatargów z Teatrem.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się pod hasłem „Do miasta cyrk zajechał!”, dlatego też organizatorzy zadbali o iście cyrkową atmosferę, czy dekoracje.

Pierwszego dnia festiwalu, członkowie MPF-u uczestniczyli w warsztatach z zakresu lalkarstwa, żonglerki czy pantomimy. Dyscypliny te z pewnością nie należą do najłatwiejszych oraz wymagają skupienia i koordynacji, jednak młodzi aktorzy podołali wyzwaniu, co udowodnili w czasie prezentacji powarsztatowych.

Teatr MPF zaprezentował swój spektakl  pt. „Kontakt” przed zebraną publiką w sobotnie popołudnie. W czasie omówienia przedstawienia przez jury w foyer usłyszeli mnóstwo pochwał. Nie ukrywali oni swojego zdumienia zdolnościami grupy. Na koniec obrad głos zabrał profesor zwyczajny PWST w Krakowie, członek jury, Jacek Radomski:
- Żeby nie było tak pięknie to myślę, że czas na kilka słów krytyki. Mianowicie – wielka literatura, świetna interpretacja, genialne scenografia i energia, wspaniały spektakl.

Słowa jury przełożyły się także na wyniki ogólnopolskiego festiwalu – Teatr MPF otrzymał nagrodę za reżyserię, a ponadto Natalia Olejniczak oraz Krzysztof Marcinkowski otrzymali wyróżnienia za kreację aktorską. Jest to kolejny ogromny sukces Młodych Pięknych Fantastycznych.

Przypomnijmy – wcześniejsze spektakle takie jak „Siła uświadomienia”, „Pozory” czy „System Doskonały” były także obficie nagradzane na festiwalach o zasięgu krajowych bądź wojewódzkim.