II Wielkopolska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „NIE dla SMOGU!”

28 marca br. Magdalena Glura i Monika Nowak uczennice z klasy 2b uczestniczyły w trzecim, ostatnim etapie II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i Straż Miejską Miasta Poznania, a partnerem przedsięwzięcia była Komenda Straży Miejskiej w Gostyniu.

Zadaniem finalistów było przedstawienie realizacji celów autorskiego projektu „Nie dla Smogu”, w którym należało nie tylko ocenić negatywne zjawisko występowania smogu w najbliższym otoczeniu, ale także podjąć konkretne działania w celu jego zminimalizowania.Projekt walki z zanieczyszczeniem powietrza przedstawiony przez Magdalenę Glurę otrzymał najwyższą ocenę Komisji Głównej Olimpiady i uzyskał wyróżnienie.

W ogólnej klasyfikacji II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie - po podsumowaniu punktów z trzech etapów- Magdalena Glura zajęła trzecie miejsce !!!, a Monika Nowak dziewiąte !!!.

Uczennice swoje projekty opracowały pod kierunkiem nauczycielki chemii, pani Joanny Kabały.

Warto zaznaczyć, że w I etapie konkursu wzięło udział ponad 900 uczestników ze szkół średnich województwa wielkopolskiego, w drugim 338, a do trzeciego, finałowego etapu zakwalifikowało się 18 uczniów.