Na posiedzeniu Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego

Jak jest zorganizowana praca radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego? Jaki budżet ma do dyspozycji Sejmik? Na te i szereg innych pytań poznali odpowiedź uczniowie szkół średnich, którzy w piątek 10 maja wzięli udział w III edycji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

W tym ciekawym przedsięwzięciu wzięły udział 74 osoby, które zakwalifikowały się do finału, prezentując najlepsze prace rekrutacyjne ukazujące zmiany, jakie zaszły w Wielkopolsce dzięki akcesji Polski do Unii Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Nowicka z klasy I a, która razem z Karoliną Zygmunt przygotowała najlepsze w powiecie gostyńskim, zwycięskie opracowanie tego zagadnienia.

Podczas posiedzenia Sejmiku młodzi radni pracowali w czterech komisjach tematycznych, następnie każda z nich wypracowała postulaty, które zostały przedstawione w finale obrad. Gościem spotkania była  pani Krystyna Łybacka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego, która przybliżyła słuchaczom kwestię korzyści płynących z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

To ciekawe spotkanie wielkopolskiej młodzieży było doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz zainteresowania się działalnością samorządów lokalnych.