"Le regard aveugle"

Z radością informujemy, że film naszej grupy filmowej Franco PGS pt. "Le regard aveugle" (tłum. "Ślepe spojrzenie") zakwalifikował się do finału konkursu na XV Miedzynarodowym Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych - FrankoFilm 2019!

Uczniowie naszej Szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Festiwalu, który odbył się od 23 do 26 maja 2019 r. w Teatrze Lubuskim oraz w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

Gościem honorowym i przewodniczącym Jury Festiwalu był Philippe Tłokiński - aktor młodego pokolenia, wychowany i rozpoznawalny we Francji i Szwajcarii, w Polsce znany m.in. z tytułowej roli w najnowszym filmie Władysława Pasikowskiego „Kurier” – opowiadającego historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego z czasów II Wojny Światowej.

Gośćmi Festiwalu były również aktorki Patrycja Volny oraz Élisabeth Duda - przewodnicząca Jury 12. edycji FrankoFilmu.

Oto skład naszej grupy filmowej Franco PGS: Rafał Kusak i Anna Janiszewska, Natalia Maćkowiak, Wiktor Maćkowiak, Weronika Nawrocka, Norbert Staniszewski, Żaneta Drożdżyńska, Sandra Mucha, Wojciech Zielenda, Noemi Szajbel, Zuzanna Kaczmarek, Zuzanna Pietrzyk, Maurycy Gaszek, Wojciech Piękoś, Michał Marcinkowski oraz niesamowity pies Rafał :-)

W finale Festiwalu o podium walczyło 45 wyselekcjonowanych filmów z 7 krajów, m.in. z Francji, Czech, Meksyku i Konga.

Naszym sukcesem jest zajęcie 3. miejsca w głosowaniu publiczności.

Z prawdziwą przyjemnością uczestniczyliśmy w zorganizowanych podczas Festiwalu warsztatach filmowych, projekcjach filmów krótko- i pełnometrażowych, w spotkaniach z reżyserami, scenografami, montażystami, aktorami i dziennikarzami.

Wiedza i umiejętności zdobyte podczas tych spotkań z pewnością przydadzą nam się podczas pracy nad następnymi filmami, a kto wie - może również w życiu zawodowym :-)

Dziękujemy Wam bardzo za obejrzenie naszego filmu oraz za Wasze głosy :-)

Zapraszamy Was do obejrzenia zdjęć z Festiwalu, naszego filmu konkursowego oraz filmu animacyjnego pt. "Le monstre" (tłum. "Potwór"), który stworzyliśmy razem z uczniami z Pragi podczas jednego z festiwalowych warsztatów. Tematem tych zajęć było tworzenie filmu animacyjnego z przedmiotów recyklingowych.

Do naszych zadań należało: zredagować scenariusz filmu, stworzyć scenografię i ścieżkę dźwiękową, wykonać zdjęcia oraz wyreżyserować film.

Gotowi byli tylko główni bohaterowie w łódce "Mouche" :-)

Film ten powstał w 1,5 godz

Przyjemnego oglądania :-)
Film konkursowy pt. "Regard aveugle":

https://youtu.be/ZpGrlrPqC9k

Film animacyjny pt. "Le monstre":

https://youtu.be/V60MAwkfncY

Warto wspomnieć, że inicjatorką całego zamieszania jest Kamila Wiszniewska-Karkos.