Z wizytą u nas

W październiku gościliśmy w murach naszej szkoły młodzież i nauczycieli z Bawarii, którzy przyjechali w ramach trwającej już od lat wymiany polsko-niemieckiej. Wzięło w niej udział jedenastu uczniów gostyńskiego liceum oraz jedenastu uczniów z Niemiec, którzy przyjechali z trzema opiekunami.

Koordynatorami wymiany w naszej szkole byli pani Małgorzata Czajka-Woch oraz pan Dariusz Smektała.

Niemiecka młodzież miała okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje w polskiej szkole. Każdy dzień wymiany obfitował w liczne atrakcje. Specjalnie dla gości przygotowano uroczyste powitanie oraz quiz o Polsce. Uczestnicy wymiany brali udział w zajęciach integracyjnych, grach sportowych oraz zabawie "Poznajemy Gostyń". W programie znalazły się także zwiedzanie Kórnika, Poznania oraz Wrocławia, pobyt w zoo i „Hydropolis", udział w terenowym torze przeszkód oraz rejsie po jeziorze w Brzedni, wizyta w Starostwie Powiatowym, firmie "Glinkowski” i Muzeum Starych Samochodów. W Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi wszyscy uczestnicy wymiany wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Wieczory spędzaliśmy, rywalizując w zawodach kręglarskich, śpiewając karaoke i tańcząc.

Czas wymiany polsko-niemieckiej minął bardzo szybko i już w sobotę rano żegnaliśmy naszych gości z Bawarii. Mimo początkowych obaw okazało się, że potrafiliśmy się doskonale porozumieć. Stworzyliśmy taką atmosferę, że czuli się u nas jak w domu, a nas samych nazwali swoimi „polskimi przyjaciółmi”. Nadal utrzymujemy kontakt i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie - do zobaczenia w Bawarii!

Wymiana została dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

View the embedded image gallery online at:
http://logostyn.pl/index.php/662-z-wizyta-u-nas#sigFreeId007bf28548