Pluszak dla małego pacjenta

Wolontariusze "Oddziału Bajka - wędrująca szpitalna biblioteka" zakończyli trwającą dwa miesiące akcję "PLUSZAK DLA MAŁEGO PACJENTA".

Dary zebrane w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu zostały przekazane pacjentom Oddziału Chirurgii Dziecięcej gostyńskiego szpitala w dwóch turach: w dniu 12 grudnia 2019 r. podczas zorganizowanego przez wolontariuszy na oddziale spotkania "Mikołajki" oraz w dniu 17 lutego br., kiedy to nastąpiło również uroczyste zakończenie akcji charytatywnej.

Ze strony szpitala w spotkaniu tym wzięli udział: lek. med. Jędrzej Korzeniewski - z-ca dyrektora szpitala ds. medycznych, Justyna Grobelna - przełożona pielęgniarek, Jolanta Maćkowiak - pielęgniarka oddziałowa oraz Irena Woźniak - pielęgniarka.  Liceum Ogólnokształcące w Gostyniu reprezentowały wolontariuszki: Anna Stachowiak, Julia Skorupka oraz Kamila Wiszniewska-Karkos - koordynator wolontariatu "Oddział Bajka - wędrująca szpitalna biblioteka" w ZSO w Gostyniu.

Wolontariusze dziękują wszystkim ofiarodawcom, a szczególne podziękowania kierują pod adresem zawodników Futsal Gostyń i ich rodziców, którzy z wielkim sercem przyłączyli się do akcji, podarowując małym pacjentom mnóstwo pluszaków, gier, zabawek i książek.

Dary zgromadzone podczas tej akcji wręczane są małym pacjentom Oddziału Chirurgii Dziecięcej po zabiegach, operacjach, a także podczas podawania zastrzyków w nagrodę za mężne znoszenie bólu. Kolorowe maskotki i zabawki działają wówczas jak wspaniały środek przeciwbólowy. Ofiarowane gry oraz książki z pewnością będą wykorzystywane podczas spotkań wolontariuszy z chorującymi dziećmi, które odbywają się na oddziale w poniedziałki, środy i piątki.

Ogromnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za przyłączenie się do naszej akcji! Liczymy na Wasze wsparcie podczas następnych akcji charytatywnych.