Poznaj Polskę

Uczniowie ZSO w Gostyniu wzięli udział w wycieczce dofinansowanej przez Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą przedsięwzięcia "Poznaj Polskę". Nasza szkoła pozyskała 15 tys. złotych na zorganizowanie wycieczki do Małopolski.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali Ogród botaniczny UJ oraz opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Uczestniczyli również w Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Głównym w Krakowie. Baza noclegowa była w Poroninie – pensjonat Gromada.

W drugim dniu grupa zwiedzała Zakopane - spacer po Krupówkach, Skocznie Narciarskie, cmentarz na Pęksowym Brzysku, Muzeum Tatrzańskie im. dra T. Chałubińskiego w Zakopanem Willa Koliba, Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej – Krzeptówki, Jaszczurówka – kaplica NSJ zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza, spacery obejmowały też skocznie narciarskie.

Trzeciego dnia zwiedzano Wawel – Zamek Królewski w szczególności Zbrojownię, zwiedzano też Katedrę, Dzwon Zygmunta i krypty. Następnie uczniowie udali się Traktem Królewskim na Rynek Główny, gdzie zwiedzano Kościół Mariacki, Sukiennice , pomnik Adama Mickiewicza. Spacerem nad brzegiem Wisły zakończylismy pobyt w Krakowie. W godzinach popołudniowych wyruszyliśmy do Gostynia.

Wszyscy uczniowie zadowoleni  bezpiecznie wrócili do domu. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Danuta Niedźwiedzińska, p. Katarzyna Miedziarek i p. Tomasz Banaszak.