Szlachetna Paczka -finał

„Pomagając jednej rodzinie nie zmieni się całego świata, ale zmieni się cały świat tej rodziny”. Dziękujemy, że pomagamy osobom, którym zabrakło szczęścia. Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Radość i niedowierzanie, a także liczne łzy towarzyszyły nam w dniu wręczenia paczek. Wszystkie kartony były pięknie zapakowane i kolorowe. Z dużym trudem zmieściliśmy się z nimi do pokoju, służącego jednocześnie za sypialnie i pokój dzienny dla naszego Seniora. Początkowo Pan Stanisław samodzielnie rozpakowywał paczki. Później udzieliły mu się emocje i resztę podarków pomagaliśmy mu odpakowywać, ponieważ był zbyt wzruszony, by zrobić to osobiście. Wśród paczek znalazło się mnóstwo żywności i środków czystości. Zasoby te wystarczą Panu Stanisławowi na długi czas. Ilość chemii i środków żywności była ogromna. Senior nie wiedział, na co skierować wzrok. Zwłaszcza jedna paczka zwróciła jego uwagę: z napisem ,,otworzyć szybko". Okazało się, że znajdują się tam produkty na święta, które natychmiast wylądowały w lodówce. Nasz Senior otrzymał także odzież i obuwie. Od razu przymierzył buty, kapcie oraz spodnie. Pościel i ręczniki zostały odłożone na bok.
Uśmiech na twarzy Pana Stanisława wywołał szary, miły w dotyku koc. Pytał nas, skąd Darczyńca wiedział, że śpi pod kocem i lubi takie miłe i puszyste w dotyku? Darczyńca odgadł bowiem jego niespełnione marzenie, do którego nikomu się nie przyznawał. W paczce było też dużo przyborów dla artystów malarzy i płócień do tworzenia obrazów. Także i te rzeczy wywołały wzruszenie na twarzy naszego Seniora. Trudno mu było powstrzymać łzy i zachować spokój. Zapas na pewno starczy mu na długo. Miłym dodatkiem do wszystkich prezentów był zestaw czekolad, który został doceniony przez ,,skrytego czekoladożercę", którym jest Pan Stanisław. Od razu wspomniał czasy, gdy podczas oddawania krwi, dostawał zapas czekolady. Wszystkie trzy główne potrzeby Rodziny zostały spełnione. Najważniejszą wśród nich była kabina prysznicowa. Po sprawdzeniu wymiarów, okazało się, że będzie pasować do łazienki. Nasz senior zastanawia się teraz, jak ją zamontować. Mamy nadzieję, że wkrótce mu się to uda.
Darczyńca trafił ze wszystkim w dziesiątkę!

Słowo od Rodziny

Pan Stanisław bardzo dziękuje i życzy Darczyńcom pogodnych świąt. Nie mógł uwierzyć, że wszystkie paczki zostały przekazane od zupełnie obcych mu osób z dobroci serca. Brakło mu słów. Bardzo wszystkim za wszystko dziękuje.

Słowo od Wolontariusza

Bardzo dziękuję dobrym duszom, za pomoc przekazaną Rodzinie i wzorcową współpracę. Życzę pogodnych, wesołych świąt w miłej, rodzinnej atmosferze. Niech Gwiazda Betlejemska rozjaśnia mroki nocy i da wewnętrzne światło przy wigilijnym stole. Raz jeszcze dziękuję za dobre serce okazane Rodzinie. Niech się Państwu darzy. Paczka była idealna - wszystko nowe, dobrej jakości i pięknie zapakowane. Radość Pana Stanisława bezcenna:)

Dziękujemy, że towarzyszycie nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.