STUDNIÓWKA 2022

7 stycznia 2022 roku, na 116 dni przed maturą odbyła się licealna Studniówka. Tegoroczni maturzyści, swoją studniówkę przeżyli w bajecznej sali “Oaza” w Kłodzie. Całe wydarzenie rozpoczęła część artystyczna - muzyczne show, podczas którego maturzyści przez chwilę wcielili się w rolę załogi Lotu 3 03.

Już na początku oczom widzów ukazały się magicznie wirujące w ciemności światła i widok zaskoczonych licealistów, którzy "czekali na wiatr, co rozgoni, ciemne skłębione zasłony", by stanąć "ze słońcem twarzą w twarz" i usłyszeć, że za moment staną się załogą niezapomnianego lotu. 32 maturzystów podjęło wyzwanie - 26 stewardes w kilka sekund uszykowało walizki i pod okiem 6 pilotów, zaśpiewało, że mimo braku ostrzeżeń, rozpoczyna nową przygodę. Załoga wirowała, wytrwale emanując tysiącem emocji. (...) Występ zwieńczyła przepiękna scena, będąca odzwierciedleniem wspólnej wiary w młodych ludzi i wspólnie wyznaczonego punktu na ziemi przez całą społeczność szkolną. Pani Ewelina Mendyka poświęciła wiele czasu występującym, by efekt był piorunujący. Na pianinie maturzystom przygrywał Maciej Szymczak z klasy 3d, a światło, muzykę i pomoc techniczną stanowiły osoby działające w Teatrze MPF.

Po podziękowaniach rozległa się piękna muzyka poloneza, tradycyjnego studniówkowego tańca. Polonez był przygotowywany w trudnej sytuacji z uwagi na pandemię, ale na gali maturzyści zaprezentowali się cudownie, stając się dumą pana Dariusza Smektały i pani Dagmary Grajczak.

Po niezwykle emocjonującej części artystycznej, uczniowie wznieśli toast i bawili się do rana, szalejąc w rytm muzyki. O szczegółach "dzikich pląsów" można by opowiadać godzinami…” czytamy w artykule Pauli Nawrockiej napisanym do “Czerwonego” Dywanu. Nic więc dodać nic ująć już więcej nie trzeba.

Więcej o Studniówce przeczytacie w drugim numerze Czerwonego Dywanu. 

fot. fotoiris