Wielkie sukcesy naszych Olimpijczyków. Jakub Olejnik zakwalifikował się do zawodów centralnych OWoPiŚW

W styczniu 2022 roku odbyły się eliminacje okręgowe 63. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Do tych zawodów zakwalifikował się uczeń III C - Jakub Olejnik. W tym roku w eliminacjach okręgowych najlepsi z całej Wielkopolski uczniowie z WOS-u rywalizowali w systemie online.

W pierwszej kolejności nie rozwiązywano, jak do tej pory testu, ale odbył się egzamin ustny. Uczniowie, którzy najlepiej wypadli, dostali się do finału.  Do II etapu dostało się 9 uczniów, którzy ponownie odpowiadali przed komisją. Wyłoniono 8 zwycięzców, wśród których jest Jakub Olejnik. Będą oni reprezentować Wielkopolskę na zawodach centralnych, które odbędą się w marcu. Zostając finalistą olimpiad przedmiotowych jest się zwolnionym z pisania matury z tego przedmiotu (z wynikiem 100%). Jakubowi bardzo mocno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem Jakuba jest p. Roman Glura.

Również w styczniu odbyły się eliminacje okręgowe XLVIII edycji Olimpiady Historycznej. Do zawodów tych zakwalifikował się inny uczeń naszej szkoły –Kacper Binek (z klasy III C). Przeszedł on pomyślnie cześć pisemną i znalazł się w finale ustnym eliminacji okręgowych w grupie dwudziestu sześciu najlepszych uczniów historii w Wielkopolsce. Wyniki części ustnej znane będą 15 lutego. Trzymamy kciuki za Kacpra. Opiekunem Kacpra Binka jest p. Danuta Niedźwiedzińska.