Dwa Buty i wielka radość Teatru MPF

Już tradycyjnie, we wrześniowy weekend, Brodnica stała się miejscem teatralnego festiwalu, który gościł teatry z całej Polski,

w tym gostyński Teatr MPF z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Na scenie Brodnickiej Uczty Teatralnej aktorzy, pod opieką Eweliny Mendyki, wystąpili po raz drugi – w ubiegłym roku spektakl ZanikaNie zdobył statuetkę Grand Prix brodnickiego BUT-a.

W czasie XVII Ogólnopolskiej Brodnickiej Uczty Teatralnej zagrały grupy teatralne  m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, czy Bielska Podlaskiego. Uczestnicy festiwalu mieli także możliwość obejrzenia spektaklu Dziennik Przebudzenia, w obsadzie którego obecny jest Adam Ferency (reżyserujący) oraz Joanna Kosierkiewicz. 

Spełnienie Wiedźmy to kolejny spektakl stworzony przez Teatr MPF. Jest artystyczną kreacją inspirowaną spojrzeniem na świat i kulturę współczesną, a także próbą odkrycia istoty kobiecości, źródła jej siły, czy zdolności kobiety do łączenia przeciwieństw i spajania jej w jedność. Tym razem zespół MPF odniósł podwójne zwycięstwo, otrzymując wyróżnienie aktorskie oraz III miejsce w kategorii teatrów młodzieżowych oraz studenckich. Do liceum trafiły więc dwie statuetki. 

Jednakże wyjątkowość festiwalu w Brodnicy to nie tylko nagrody i spektakle, lecz także atmosfera wspólnoty ludzi o takich samych pasjach, talentach i wrażliwości, których doświadczyć można stając na scenie i dzieląc się otwartością na drugiego człowieka. 

 

SPEŁNIENIE WIEDŹMY 

Scenariusz i Reżyseria: Ewelina Mendyka

Obsada: 

kobiety: Dominika Klamecka, Rozalia Pilch, Julia Radecka, Oliwia Trąbka, Aleksandra Zubaczyk

mężczyźni: Adam Jarus, Krzysztof Marcinkowski

Realizacja światła, dźwięku, organizacja sceny: Michał Pasieracki, Dominik Mendyka, Jakub Dorsz

Autor tekstu artykułu: Krzysztof Marcinkowski