Szkice z dziejów Gimnazjum i Liceum w Gostyniu

„Uświadamiając sobie z każdym dniem coraz to więcej obowiązek wdzięczności, należącej się Bogu za Niepodległą Polskę , uchwalają zgromadzeni na zebraniu dn. 9 czerwca br. ( 1921 r.) obywatele powiatu gostyńskiego budowę pomnika, wyrażającego Bogu hołd za wolność Ojczyzny. Pomnikiem takim ma być gmach, mieszczący w sobie uczelnię wyższą, która by była błogosławieństwem dla całego powiatu. Obowiązując siebie do najwydatniejszej ofiarności na ten cel, proszą zgromadzeni wszystkich współobywateli powiatu gostyńskiego do przyłączenia się do wspólnej ofiary”. – Taką oto odezwą wydaną w dniu 1. czerwca 1921 roku przez Komitet Budowy Gimnazjum rozpoczyna się historia gostyńskiej szkoły-pomnika.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Historyczny POLONIA RESTITUTA – Stulecie Odzyskania Niepodległości

Setna  rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, zobowiązuje społeczność szkolną do uczczenia pamięci o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Konkurs ten odbywa się  w szkole i wybudowanej ze składek społeczeństwa powiatu gostyńskiego, która jest pomnikiem upamiętniającym odzyskanie niepodległości, poświęconym „Bogu i Ojczyźnie Odrodzonej”. Celem konkursu jest szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o historii Polski dotyczącej walk narodowowyzwoleńczych okresu I wojny światowej i pierwszych lat powojennych, ze szczególnym uwzględnieniem historii regionalnej Wielkopolan.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie „Pieśni i Piosenki Patriotycznej”

Rok 2018 jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu – włączyła się w powiatowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesteśmy organizatorem Powiatowego Konkursu „Pieśni i Piosenki Patriotycznej”. Zachęcamy wszystkich uczniów szkół Powiatu Gostyńskiego do wzięcia udziału w Konkursie!

Czytaj więcej...

Sesja popularnonaukowa na 100-lecie odzyskania Niepodległości

W piątek (13 kwietnia 2018) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbyła się Sesja popularnonaukowa zorganizowana z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...