Start arrow Konkursy arrow II POWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI W ZSO W GOSTYNIU
II POWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI W ZSO W GOSTYNIU

Dnia 20 maja 2011 roku w ZSO w Gostyniu odbył się II powiatowy dzień matematyki, w ramach którego przeprowadzono Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy Ścisłe jest piękne (IV edycja) oraz Drużynowy Turniej Matematyczny MATMIX (II edycja). Imprezę organizuje: STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW, WYCHOWAWCÓW I WYCHOWANKÓW GIMNAZJUM I LICEUM W GOSTYNIU IM. KS. PROF. FRANCISZKA OLEJNICZAKA „OMNES UNUM SIMUS”.

 

Wsparcie finansowe: STAROSTWO POWIATOWE w ramach konkursu ofert, oraz BURMISTRZ GOSTYNIA w ramach konkursu ofert.

 

Konkurs ŚJP skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i odbywa się na zasadzie festiwalu. Uczniowie przygotowują krótkie wykłady na wybrany temat z przedstawionej listy lub proponują własny temat, z dziedziny matematyki, fizyki, biologii, informatyki, chemii lub geografii. Wszystkie wystąpienia „wzmocnione” zostały prezentacją multimedialną. Uczestnicy oceniani byli przez jury w składzie: Krescencja Bartkowiak, Ewa Wasielewska, Anna Ptak, Joanna Kabała. Nagrodzeni zostali:

 

I miejsce - Borys Jeleński (ZSO w Gostyniu) Teoria chaosu.

II miejsce – Artur Andrzejewski (ZSZ w Gostyniu) Energetyka jądrowa.

III miejsce – Maria Konieczna (ZSO w Gostyniu) Współczesne zagrożenia ze strony wirusów. Omówienie problematyki HIV/AIDS - czyli jak żyć aby przeżyć.


Konkurs MATMIX adresowany jest do zespołów z gimnazjów. W I etapie uczniowie rozwiązują test zamknięty, do którego przystąpiło 14 drużyn z 7 szkół. Prace uczniów oceniali wspólnie opiekunowie przybyłych zespołów (nauczyciele matematyki) oraz nauczyciele matematyki z ZSO w Gostyniu. Na podstawie wyników części pisemnej wyłoniono 7 drużyn, które wzięły udział w części ustnej konkursu. Przyznano nagrody oraz wyróżnienia:

 

I miejsce – ZS Gimnazjum w Pudliszkach (Ronald Ruta, Tomasz Krystkowiak, Mikołaj Ostrowski)

II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Gostyniu (Agata Smyczyńska, Michał Rajewski, Bartek Jackowiak)

III miejsce ZS Gimnazjum w Pępowie (Hanna Michalska, Jagoda Sobótka, Jakub Ptak)

 

Wyróżnienia: Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum w Krobi (2 zespoły), ZS Gimnazjum w Piaskach.

 

Nad przebiegiem całości czuwał zespół nauczycieli matematyki w składzie: Magdalena Ratajczak, Katarzyna Chuda, Mateusz Matysiak.

 

1.
foto01.jpg
2.
foto02.jpg
3.
foto03.jpg